Rozpoczęcie projektu „Babcia kocha mnie, dziadek wszystko wie”

Rozpoczęcie projektu „Babcia kocha mnie, dziadek wszystko wie”

W czwartek 5 kwietnia 2018 roku w radłowskim przedszkolu odbyło się spotkania rozpoczynające realizację projektu „Babcia kocha mnie, dziadek wszystko wie – dlatego wspólnie tworzymy ogródek wokół naszego przedszkola” realizowanego przez Stowarzyszenie „Radłowskie Orły” w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego”.

Pierwsze spotkanie miało formę warsztatów plastycznych podczas których wnuczęta –czyli dzieci z naszego przedszkola- wspólnie z zaproszonymi babciami tworzyły przepiękne prace plastyczne. Tematem prac był „Mój wymarzony ogród”. Każda z pięciu grup przedszkolnych wspólnie ze swoimi starszymi gośćmi stworzyła jedną pracę do konkursu na mój wymarzony ogród. Prace te zostaną zaprezentowane i ocenione podczas drugie spotkania międzypokoleniowego.

Wnuczęta po skończonej pracy nad swoimi kolażami konkursowymi zaprosiły swoich gości na pyszny poczęstunek. I w bardzo miłej atmosferze babcie wspólnie z wnukami częstowały się domowym ciastem przygotowanym wcześniej przez rodziców z poszczególnych grup. Oczywiście mili goście opowiadali przedszkolakom o swoich ogrodach z dzieciństwa. I tak w rozmarzonej atmosferze sprzed lat zakończyło się pierwsze spotkanie promujące projekt. Bardzo dziękujemy babciom za przyjęcie zaproszenia na warsztaty, a rodzicom dziękujemy z pyszny poczęstunek.